Просмотр одиночного сообщения
Old 18-12-2023, 03:19   #1
Ashley
Богиня 8)
 
Аватар для Ashley
 
Сообщений: 4,130
Проживание: Russia=Ukraine=Finland=UK
Регистрация: 03-04-2014
Status: Offline
Arrow Поможем правительству нормализовать работу границы ?

Вариант 1.
Пережить зиму закрытыми. По весне открыться. На границе при выезде - въезде проводить "отсев" беженцев - не впускать в Финляндию.
Сейчас финны вынуждены впускать в страну по гуманным соображениям - из-за мороза.

За год было принято 900 человек и за последние дни более 300.
Не будем вдаваться провокация ли это со стороны России. России выгодно закрытие границы только потому что российские мужчины бегут от войны.
Непонятно почему беженцы не бегут сразу из Белоруссии в Литву, Латвию и Польшу, если цель - Германия, а делают круг.

Ваши предложения по решению проблемы?

Käydään talvi suljettuina. Keväällä avaudutaan. Rajalla lähdön ja saapumisen yhteydessä tehdään "karsinta" pakolaisille - ei päästetä Suomeen. Tällä hetkellä suomalaiset joutuvat päästämään maahan humanitaarisista syistä - pakkasen takia.

Vuoden aikana otettiin vastaan 900 ihmistä, ja viime päivinä yli 300.

Älkäämme antako tämän olla provokaatio Venäjältä. Henkilökohtaisesti en usko, että näin on. Venäjälle on edullista sulkea raja vain siksi, että venäläismiehet pakenevat sodasta

Ei ymmärretä, miksi pakolaiset eivät juokse suoraan Valko-Venäjältä Liettuaan, Latviaan ja Puolaan, jos päämäärä on Saksa, vaan tekevät kierroksen.

Mitä ehdotuksia sinulla on ongelman ratkaisemiseksi?



.

-----------------
If you are going through hell, go without stopping. Winston Churchill.
 
0
 
0
    Ответить с цитированием